A Bresser Messier 90/500 EQ3 teleszkóp kitűnő eszköz kezdő csillagászoknak. Ezaz akromatikus refraktor széles, 90 mm-es rekesznyílással rendelkezik, ami200-szor világosabb képet biztosít, mint amit szabad szemmel láthatunk. Ez amodell használható a naprendszer és a mélyég csillaghalmazainakmegfigyelésére. Megfigyelheted a Holdfelszín felületét, a Vénuszt, aSzaturnusz gyűrűit több ezer kilométernyi távolságban, sőt még a Nagy vörösfoltot is, ami egy hatalmas tornádó a Jupiter légkörében. Az 500 mm-es rövidfókusztávolságának köszönhetően ez a teleszkóp tökéletes választás utazóknakés a vadvilág tanulmányozásáért lelkesedőknek.
A magas minőségű optikai elemek éles és világos képeket biztosítanak. Amaximális nagyítás 180x. A 6x30-as optikai kereső segít a kívánt objektumlátómezőben való középre igazításában. A nagy készletnek köszönhetően továbbitartozékok nélkül elkezdheted a megfigyeléseket.
A Bresser Messier 90/500 EQ3 teleszkóp egy német ekvatoriális EQ-3 tartóra vanfelszerelve. A tubus szorítói univerzális csapos illesztésű lemez segítségévelbiztosítják a tubus megbízható pozícionálását. Az állvány lehetővé teszi, hogyaz égitesteket könnyen és pontosan követhesd. A készletben megtalálható mégegy Stellarium nevű csillagászati szoftver, és forgatható csillagászatitérkép.
Jellemzok:
- Kompakt akromatikus refraktor széles látómezővel és kis fókusztávolsággal
- Német ekvatoriális EQ-3 tartó
- Nagyítás a készletben található tartozékokkal: 20x180x
- Tubus szorítók univerzális, csapos illesztésű lemezzel (EXOS / LXD75 / Great Polaris / EQ5 eszközökhöz)br />
- Csillagászati szoftver
- Forgó csillagtérkép
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922050607 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 30x75x25 cm |
| Szállítási súly | 9.9 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 90 |
| Fókusztávolság, mm | 500 |
| Nagyítás foka, x | 180 |
| Szemlencsék | 26 mm |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Keresőtávcső | optikai, 6x30 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | ekvatoriális |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, kezdők |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói és mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.