A National Geographic Dob 114/500 teleszkóp a 114 mm-es rekesznyílásának köszönhetően olyannyi fényt gyűjt össze, hogy még a halvány objektumok is láthatóvá válnak, és a Holdat, valamint a bolygókat is részletesebben tekintheted meg. Ez a Newton-reflektor egy Dobson-féle alt-azimut állványra szerelhető, amely nagyon kompakt kialakítást és könnyű használhatóságot kölcsönöz az eszköz számára. Ez a teleszkóp gyorsan, szerszámok nélkül összeszerelhető, így bátran magaddal viheted a kedvenc éjszakaiégbolt-megfigyelő helyedre. A vöröspontos keresőnek köszönhetően az objektumok helyzetei nagyon egyszerűen meghatározhatók. Az állvány aljába beépített iránytű leegyszerűsíti az éjszakai égbolton történő tájékozódást. Ennek a teleszkópnak a segítségével több tucatnyi gömbhalmazt, planetáris ködöt és diffúz csillagködöt láthatsz, valamint a Messier-katalógus összes objektumával együtt az NGC-katalógus legfényesebb objektumait is megtekintheted.
A készlet a következőket tartalmazza:
- Bresser National Geographic Dob 114/500 teleszkóp
- Szemlencsék: 6 mm, 20 mm
- 2x Barlow-lencse
- Hold szűrő
- Vörös folt kereső távcső
- Használati útmutató és 5 éves garancia
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922000374 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 30x30x56 cm |
| Szállítási súly | 5.256 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 114 |
| Fókusztávolság, mm | 500 |
| Nagyítás foka, x | 25 — 167 |
| Szemlencsék | 20 mm, 6 mm |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | vöröspontos |
| Szűrők a készletben | holdszűrő (szemlencsével a készletben) |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | Dobson-állvány |
| Teleszkóptelepítési felület | alt-azimut |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Megfigyelt objektum | mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
| Szállítási mód | Fizetési mód | Szállítási díj |
|---|---|---|
| Személyes átvétel | Barion online fizetés | ingyenes |
| Személyes átvétel | Előre utalás | ingyenes |
| GLS futárszolgálat | Barion online fizetés | 2 500 Ft |
| GLS futárszolgálat | Előre utalás | 2 500 Ft |
| GLS futárszolgálat | Utánvét GLS | 2 900 Ft |
| GLS csomagpont | Barion online fizetés | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Előre utalás | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Utánvét GLS | 2 200 Ft |
Utoljára megtekintett termékek
S005_BW32991 Burg Wachter TSA 78 30 SB utazó lakat BW32991
S004_B28X175SV48 CST belső gumi B28x175SV48 autó szelepes gumibelső
S004_38460867002 RITCHEY Markolat RI SuperLogic 128 mm Nano Foam PRD21059
S100_639284 G21 Industrial Block virágcserép 43x43 x43cm 639284
S018_MG135 BEURER MG 135 SHIATSU masszírozó párna MG135
S003_101482 SOYAL AR-1500WF síktapadó elektromágneses zár AR1500WF
S032_8920040 JKH Kerékpár fogaskerék MTB 6 indexes 8920040
S003_104498 NOLOGO ANT433 Körsugárzó botantenna 433.92MHz frekvenciára
S003_109617 AD 12V/2000 Kapcsolóüzemű dugasztáp adapter kialakítású
S006_G-150/GB Gázbowden Honda F-400 utángyártott G-150/GB