Bresser Pollux 150/1400 EQ3 – newtoni reflektor beépített Barlow lencsékkel ésekvatoriális EQ-3 állvánnyal van ellátva. Ezzel az állvánnyal gyorsanmegtalálhatja az égitesteket, és könnyen követheti az útjukat csupán egy gombelforgatásával. A teleszkóp egy valóban univerzális eszköz – 150 mm-esrekesznyílásának köszönhetően elegendő fényt gyűjt össze a halvány objektumok(például csillagködök, csillaghalmazok és galaxisok) megfigyeléséhez. Deközben megfigyelheti vele a Naprendszer bolygóit, a fényes üstökösöket, alegfeljebb 13-as magnitúdójú csillagokat (beleértve a kettőscsillagokat is). Ateleszkóp maximális hasznos nagyítása 300x. Ez az 1400 mm-es fókusztávolságúteleszkóp igen rövid és könnyű optikai tubussal rendelkezik, aminekköszönhetően könnyen szállítható. A stabil háromlábú állvány egy kényelmestálcával van felszerelve, aminek segítségével kéznél lehetnek a szükségestartozékok, például a szemlencsék, szűrők és egyéb optikai eszközök – ezekmindegyike megtalálható a teleszkóphoz mellékelt készletben.
Jellemzok:
- Newtoni teleszkóp Barlow-lencsével
- Objektívlencse átmérője: 150 mm
- Fókuszarány: f/9,3
- Bevonatolt optikai elemek
- Akár 11-es határmagnitúdó
- 5 éves gyártói garancia
A készlet a következőket tartalmazza:
- Alumínium tubus
- Alumínium háromlábú állvány tartozék tálcával
- 2 Kellner szemlencse: 4 mm-es és 12 mm-es
- Vörös folt kereső távcső
- 3x Barlow-lencse
- Univerzális okostelefon-adapter
- Használati útmutató
- Garancia
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922198255 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 33x78x52 cm |
| Szállítási súly | 17 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 150 |
| Fókusztávolság, mm | 1400 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 300 |
| Nagyítás foka, x | 50 — 1050 |
| Rekesznyílás | f/9.3 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 0.8 |
| Határmagnitúdó | 1 — 13 |
| Szemlencsék | Kellner 20 mm, Kellner 4 mm |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 3x |
| Keresőtávcső | vöröspontos |
| Háromlábú állvány | acél |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | ekvatoriális, EQ3 |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók |
| Megfigyelt objektum | mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S052_V033492 Villager ELEKTROMOS SÖVÉNYVÁGÓ VHT 500 - V033492
S052_REH 5045 RIWALL REH 5045 Sövényvágó elektromos REH5045
S035_930166 QMED memóriahabos fedőmatrac 90x200x6cm
S052_14730-20 Gardena ComfortCut 50/18V P4A Sövénynyíró akkumulátorral - 14730-20