
A Discovery Channel a glóbusz csodáival, változatosságával és szórakoztató érdekességeivel tájékoztatja, szórakoztatja és inspirálja nézőit szerte a világban. A csatorna több millió embernek ad lehetőséget a felfedezésre, a kíváncsiságuk kielégítésére – a különböző kategóriákba tartozó műsorok összeállításával, ideértve tudományt, a felfedezést, a kalandokat, a történelmet és azokat a műsorokat, amelyek segítenek betekinteni a kulisszák mögé, hogy jobban megismerjük azokat az embereket, a helyeket, a szervezeteket, amelyekkel osztozunk ezen a világban és amelyek alakítják azt.
Büszkén mutatjuk be a Discovery optika termékcsaládot, amelyet a Levenhuk gyártott és a Discovery inspirált.
A Levenhuk Discovery Spark 703 AZ teleszkóp (amely mellé könyvet is adunk) egy kompakt, rövid fókuszú, asztali háromlábú állványra szerelt refraktor. Az ablakpárkányból vagy akár az erkélyről is tökéletesen meg lehet vele figyelni az éjszakai égboltot. Utazáshoz is kiváló, nem foglal el sok helyet. Megtekinthető vele a Hold, a Föld-típusú bolygók és a földi objektumok. Nappal a teleszkóp figyelőtávcsőként alkalmazható. A készlet már minden szükséges tartozékot tartalmaz.
A teleszkóp akromatikus refraktor: a refraktorokra jellemző színtorzításokat jól kompenzálja. Az optikai összetevők üvegből készültek, amelyek tükröződésgátló bevonata jelentősen javít a keletkezett kép tisztaságán és élességén. A teleszkóp tubusa alt-azimut tartószerkezetre van rögzítve, amelyen kényelmesen forgatható fókuszállító gomb is található. Így az előzetes gyakorlattal nem rendelkező amatőr csillagász is meg tudja tanulni a berendezés vezérlését. A kompakt, háromlábú állvány alumíniumból készült, amelyet úgy terveztünk, hogy az asztalra, az ablakpárkányba vagy egyéb felületre is el lehessen helyezni.
A Levenhuk Discovery Spark 703 AZ típushoz az optikai eszközben rejlő lehetőségek teljes mértékben kiaknázhatók a mellékelt tartozékok használatával: három darab szemlencse (ezek közül az egyik állóképes szemlencse), egy Barlow-lencse, és egy diagonális tükör. A színes „Világűr. A nem üres üresség” című ismeretterjesztő könyv számos lenyűgöző adatot tartalmaz az űrről és annak felfedezéséről, ezért akár saját személyes útmutatóként is szolgálhat a Naprendszerünk felfedezéséhez.
Főbb jellemzők:
- Akromatikus optika, rövid fókusztávolság
- Tükröződésgátló bevonat a fényáteresztés maximalizálásához
- A Hold, a Föld-típusú bolygók és földi objektumok megfigyeléséhez
- Alt-azimut tartószerkezet kényelmesen használható fókuszállító gombbal
- Asztali háromlábú állvánnyal és színes ismeretterjesztő könyvvel adjuk
A készlet a következőket tartalmazza:
- Teleszkóp optikai tubusa
- H 6 mm-es szemlencse
- H 20 mm-es szemlencse
- 1,5x-es állóképes szemlencse
- 90°-os diagonális tükör
- 3x Barlow-lencse
- Alt-azimut tartószerkezet
- asztalra állítható, háromlábú alumínium állvány
- A „Világűr. A nem üres üresség” című ismeretterjesztő könyv
- Felhasználói kézikönyv és garanciajegy
| Márka | Discovery |
| Szavatosság | 10 év |
| EAN | 5905555014623 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 48x25x12 cm |
| Szállítási súly | 2.1 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai rendszer | akromatikus |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | tükröződésgátló |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 70 |
| Fókusztávolság, mm | 300 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 140 |
| Rekesznyílás | f/4 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 4 |
| Határmagnitúdó | 11.33 |
| Szemlencsék | 1,5х felfelé álló szemlencse, Н6 mm (100x), H20 mm (30x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 0,965 |
| Barlow-lencse | 3x |
| Fókusz-állító | fogasléces |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 350 |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut |
| Optikai tubus rögzítési módja | csavarok |
| Optikai tubus anyaga | fém |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | rendkívül egyszerű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
| Kibővített tartozékkészlet | yes |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_11256401701-1 Láncfék fedél Stihl MS290 utángyártott 11256401701-1
S006_140400016-T05K Szelepszár szimmering Loncin 1P65FE-3 140400016-T05K
S101_79228 (HU) Discovery Spark 607 AZ teleszkóp könyvvel 79228
S006_US-174-150/5CS Gyertyapipa Briggs 5db/csomag utángyártott US-174-150/5CS
S003_100421 VIDUE XDFN Kültéri falonkívüli infrasorompó
S100_60023095 G21 Aletra bárszék fekete bőr G-21-B521
S004_2352002989 MERIDA Láncvillavédő ME 140/120/160 2352002989
S003_113657 YUASA 6V 12Ah Zselés ólom akkumulátor 113657
S004_BRRIDER550D BRYTON Computer Bryton Rider 550 D GPS komputer szett BRRIDER550D
S101_76827 Levenhuk LabZZ DM200 LCD digitális mikroszkóp 76827
S004_384-508-301 RITCHEY bicikli kormány markolat WCS 125mm/szivacs piros