A Levenhuk 400B binokuláris laboratóriumi mikroszkóp professzionális munkához mikrobiológusok, orvosok, állatorvosok, ornitológusok, ökológusok és biokémikusok számára. Ez az univerzális típus mind világos látóterű, mind olajimmerziós kutatáshoz használható. A mikroszkópnak megbízható fém váza van, minőségi akromatikus optikával és nagy fényerejű fénygyűjtős LED világítással rendelkezik.
A hosszantartó mikroszkópos munkához ideális a kétszemlencsés fej, hiszen csökkenti a szem kifáradását. Tengelye körül 360°-ban elfordítható, a néző része 30°-ban döntött. A széles látószögű szemlencse 10x nagyítású; az akromatikus objektívek kiszállításkor már a forgatható tárgylencsetartóban vannak: nagyításuk 4x, 10x, 40x, és 100x. A mikroszkóp teljes nagyítása a 40x és 1000x érték közötti tartományban változik. A 40xs és a 100xs objektíveknél az elülső lencsén rugós védőkeret van. A 100-szoros objektívlencse immerziós olajjal is használható.
A tárgyasztal mechanikus skálával van felszerelve. A tárgyasztal alatt egy íriszfényrekesszel ellátott Abbe kondenzor és egy fényszűrő-tartó található. Alább a megvilágító egység látható: LED lámpa és fénygyűjtő. A világítás fényereje állítható. A mikroszkóp elemekről is működik, így az könnyen használható a konnektortól távoli helyeken is.
Jellemzők:
- Binokuláris laboratóriumi mikroszkóp, forgatható döntött fej
- Megfigyelések világos térben beeső fényben, olajimmerzió
- Akromatikus széles látószögű optika, 40x–1000x közötti nagyítás
- LED világítás fénygyűjtővel és fényerő-szabályozási funkcióval
- Fém váz, standard méretű okulátorkihuzat
- A tápellátás változó: lehet elemről vagy váltakozó áramú
A készlet tartalma:
- Mikroszkóp
- 4x, 10x, 40xs, 100xs (olaj) akromatikus objektívek
- WF10x/18 mm szemlencse (2 db)
- Abbe kondenzor N.A. 1,25 íriszfényrekesszel és szűrőtartóval
- Töltő elektromos kábel
- Palack immerziós olaj
- Szűrők: kék, zöld, sárga
- Porvédő
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555005256 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 40x19x27 cm |
| Szállítási súly | 3.86 kg |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | binokuláris |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Fejrész | 360°-ban forgatható |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 40 — 1000 |
| Nagyítási tartomány | 800x—1280x-os |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 23.2 |
| Szemlencsék | WF10x/18 mm (2 db) |
| Objektívek | akromatikus: 4x, 10x, 40xs, 100xs (immerziós olaj) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 4 objektív számára |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 115x110 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 55/20 |
| Tárgyasztal | mechanikus kétrétegű |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 |
| Kondenzor | Abbe N.A. 1,25 íriszfényrekesszel és szűrőtartóval |
| Diafragma | írisz |
| Fókusz | koaxiális, durva (12 mm) és finom (0,002 mm) |
| Váz | fém |
| Megvilágítás | LED |
| Fényerősség-szabályozás | yes |
| Tápellátás | 110—220 V a váltakozóáramú adapteren keresztül (a készlet része), 3 db AA elem (a készlet nem tartalmazza) |
| Áramellátás: elemekkel/beépített akkumulátorral | igen |
| Fényforrás típusa | fénygyűjtővel, 1 W LED |
| Fényszűrők | kék, zöld, sárga |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Használat | laboratóriumi/orvosi |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S018_HT 15 Beurer HT 15 Tetűfésű HT15
S040_11.0.5830.00 ROSSMAX Antidecubitus matrac AM 30 11.0.5830.00
S034_9835-20 GARDENA 9835-20 Elektromos sövénynyíró PowerCut 700/65
S052_REH 5045 RIWALL REH 5045 Sövényvágó elektromos REH5045
S035_930166 QMED memóriahabos fedőmatrac 90x200x6cm
S052_14730-20 Gardena ComfortCut 50/18V P4A Sövénynyíró akkumulátorral - 14730-20