A Levenhuk Fatum Z500 hőérzékelős egyszemes távcső teljesítménye és megbízhatósága tökéletes összhangban áll egymással. Az összes szabadtéri tevékenységhez (éjszakai járőrözéshez, védelmi és keresési műveletekhez, vadászathoz, erdészeti műveletekhez, úrázáshoz és sportjátékokhoz) használható. Kompakt formája miatt utazáshoz könnyen magával viheti, kényelmesen elfér a kézben, ráadásul gyenge időjárási körülmények között is jól használható.
A megfigyeléseket 1,7x és 6,8x nagyítási érték között végezheti el, a digitális zoom pedig zökkenőmentesen működik, nagyobb megfigyelési szabadságot biztosítva. A mikrobolométeres mátrix felbontása 400 x 300 pixel; összesen 6 alapszínpaletta áll rendelkezésre. A készüléknek hőfoltészlelő funkciója is van.
Ha észlelésről és távolból történő felismerési tartományokról van szó, akkor ez a hőérzékelős egyszemes távcső jól teljesít. Az olyan nagyobb objektumok, mint például egy autó, akár 1700 méteres távolságból is észlelhetők. A vadászok klasszikus célpontjait (vaddisznó, szarvas stb.) pedig 450–590 méteres távolságból lehet észrevenni. A célpontot meg lehet világítani lézeres jelölővel, a jelölő működési tartománya maximálisan 200 méter.
A tápellátást két darab, nem kivehető, újratölthető akkumulátor adja, amelyek kapacitása összesen 6000 mAh. Az akkumulátoroknak köszönhetően a hőérzékelős egyszemes távcső teljes intenzitással maximálisan 5 óra hosszat képes működni. A kialakítására jellemző a háromlábú állvány (1/4 hüvelykes menettel) és a vízálló váz (IP66-os védettségi besorolás).
A hőérzékelős egyszemes távcsőben beépített felvevő készülék található; a berendezés memóriája tárolja a felvételeket (összesen 16 GB tárhely áll rendelkezésre). Az eszközön távolságmérő funkció is található, amellyel az egyes objektumok távolsága meghatározható. Az eszköz ezen tulajdonsága táborozáskor vagy vadászat során ugyancsak hasznos tud lenni. Külső eszközök párosításához microHDMI-csatlakozó, C-típusú csatlakozó, valamint WIFI- és Bluetooth kapcsolat is található a berendezésen. A hőérzékelős egyszemes távcső támogatja a TargetIR mobilalkalmazást. Ennek segítségével el lehet végezni a beállításokat, rendszerezni lehet a kép- és videógalériákat, valamint ki lehet vetíteni egy adott képet az okostelefon képernyőjére, hogy azt mások is láthassák.
Főbb jellemzők:
- Észlelési tartomány: 1700 méterig, zökkenőmentes digitális zoom
- 400 x 300 pixeles mátrix, 6 színpaletta, lézeres jelölő
- WIFI, Bluetooth, microHDMI, C-típusú csatlakozó
- TargetIR mobilalkalmazási támogatás
- Beépített felvevőegység 16 GB memóriával, távolságmérővel
- Vízálló váz, 1/4 hüvelykes háromlábú állvány
- Akkumulátorról üzemel, 5 órás üzemidővel
- Könnyű – 0,5 kg
A készlet tartalma:
- Hőérzékelős egyszemes távcső
- HDMI-kábel
- C-típusú kábel
- Hálózati adapter
- Hálózati adapter csatlakozó – 5 db (UK, US, EU, AU, CH)
- Tok
- Vállpánt
- Szemlencse védősapka
- Felhasználói kézikönyv és garanciajegy
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 5905555001913 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 35x20x18 cm |
| Szállítási súly | 1.76 kg |
| Hőérzékelő készülék típusa | egyszemes |
| Érzékelési tartomány, m | 1700 (jármű, 2,3 x 2,3 m), 450 (vaddisznó, 0,9 x 0,7 m), 590 (szarvas, 1,5 x 0,5 m), 700 (emberalak, 1,8 x 0,5 m) |
| Érzékelési tartomány, m | 450 — 1700 |
| Felismerési tartomány, m | 220 (vaddisznó, 0,9 x 0,7m), 290 (szarvas, 1,5 x 0,5 m), 350 (emberalak, 1,8 x 0,5 m), 700 (jármű, 2,3 x 2,3 m) |
| Mikrobolométer mátrix | hűtetlen, vanádium-oxid |
| A mikrobolométer mátrix felbontása, px | 400x300 |
| Képpont méret, μm | 17 |
| Színképtartomány, μm | 8–14 |
| Képkockasebesség | 50 Hz |
| Hőmérsékletérzékenység (NETD), mK | ≤30 |
| Kalibrálás | automata, lövési (vadász), manuális |
| Állítható paraméterek | fényerősség (tíz szint), kontraszt (tíz szint) |
| Színpaletták | customizable hot red, hot blue, hot green, meleg fehér, meleg fekete |
| Lézeres jelölő | +, hatótávolság – legfeljebb 200 m, színválaszték: vörös, sárga, zöld |
| Objektív | germánium |
| Fókusztávolság, mm | 25 |
| Fókusztávolság, mm | 0 és 10 között |
| Rekesznyílás | f/1.1 |
| Optikai nagyítás | 1,7x |
| Digitális nagyítás | 1–4x |
| Látómező (vízszintes)x(függőleges), ° | 15,4х11,6 |
| Fókusz | kézi |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | -4/+2 |
| Képernyő | FLCOS, fényereje állítható (10 szint) |
| Kijelző felbontása, px | 1280x960 |
| Akkumulátor üzemideje (óra) | 5 |
| Nedvességállóság | yes |
| Kezdési idő, mp | 2 |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -10 — 50 |
| Üzemi páratartalom-tartomány, % | 10 — 95 |
| Beépített távolságmérő | yes |
| Bluetooth | yes |
| Wi-Fi | yes |
| WIFI beállítások | 2,4 Hz, tartomány – 15 m (közvetlen látótérben) |
| Beépített felvevőegység | yes |
| Interfész csatlakozások | C-típusú (USB 2.0) az adatátvitelhez és töltéshez; microHDMI a videókimenethez |
| Állvánnyal is használható | standard 1/4"-es menet |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | yes |
| Tok/doboz/táska a készletben | tok |
| Kiegészítő | automatikus alvó mód, automatikus kikapcsolási funkció, hőfoltészlelő funkció, kép a képben mód, képjavító funkció, ütés- rezgés és esésállóság (1 méteren belül) |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_124TXLNA074 Vezető 325-1.1mm SpeedCut™ Nano Stihl 51 szem oregon 124TXLNA074
S052_GP0951 Láncfűrész vezető lemez GPSW12-50NR 3/8' 1,3 mm 44 szem - GP0951
S052_GP0302 Láncfűrész vezető lemez GPO16-50NR 3/8' 1,3 mm 56 szem - GP0302
S006_561660 OREGON Láncvezető Combo 3/8p-1.3mm 56-szemes 2db 91VXL lánccal Husqvarna 561660
S006_120SDEA095 OREGON Láncvezető 3/8p-1.3mm Husqvarna 45 szem 1 szegecses 120SDEA095
S006_160MLBK041 OREGON Láncvezető 325-1.3mm Husqvarna 66 szem 4 szegecses 160MLBK041
S006_120SXEA041 OREGON Láncvezető 3/8p-1.3mm Husqvarna 45 szem 3 szegecses 120SXEA041
S006_120SDEA041 OREGON Láncvezető 3/8p-1.3mm Husqvarna 44 szem 1 szegecses 120SDEA041
S006_KTOL 1063 Kuplung bowden Szentkirály KF-04 fordított kuplunghoz új utángyártott KTOL 1063
S006_168SFHD009 OREGON Láncvezető 3/8-1.5mm Husqvarna 60-szem 4-szegecses 168SFHD009
S006_188SLBK095 OREGON Láncvezető 325-1.5mm Husqvarna 72 szem 4 szegecses 188SLBK095
S006_158PXLBK095 OREGON Láncvezető 325-1.5mm Husqvarna 64 szem 4 szegecses 158PXLBK095