A Levenhuk LabZZ D1 teleszkóp olyan ifjú tudósok számára készült, akiklelkesednek a csillagászat iránt, és szeretnék felfedezni a világűrrejtelmeit. A fából készült Dobson-talpra szerelt, kompakt newtonireflektorral megvizsgálható a nap felülete, valamint a Naprendszer fényesobjektumai. A teleszkóp használata nagyon egyszerű, és semmilyen előzetesbeállítást nem kell rajta elvégezni.
A teleszkóp képe a teljes látómezőn éles és részletes. Minimális szintrecsökkenti az optikai torzításokat is – a bevonatolt lencse tiszta éskontrasztos képet biztosít. A készlet minden szükséges szemlencsét és még egyBarlow-lencsét is tartalmaz, amellyel max. 100x-os nagyítás érhető el. Ateleszkóp teljesítményének teljes körű kihasználása érdekében továbbitartozékok is vásárolhatók.
Az asztallapi Dobson-állvány 360°-ban elforgatható, továbbá vízszintes ésfüggőleges irányba is elmozdítható. A teleszkóp kezelése még a legfiatalabbcsillagászok számára sem fog gondot okozni.
Jellemzők:
- 100x-os nagyítás további tartozékok nélkül
- Kényelmes, asztallapi Dobson-állvány forgó talapzaton
- Tökéletes választás a mélység-objektumok felfedezésére
- Bevonatolt optikai elemek
- Minimális szintű optikai torzítás és fényszennyezés
A készlet a következőket tartalmazza:
- Levenhuk LabZZ D1 teleszkóp
- Szemlencse: H6, 1,25’’
- Szemlencse: H20, 1,25’’
- 2x Barlow-lencse
- Használati útmutató és garancia
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002675 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 25x25x36 cm |
| Szállítási súly | 1.91 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 76 |
| Fókusztávolság, mm | 300 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 152 |
| Rekesznyílás | f/3.95 |
| Határmagnitúdó | 11.5 |
| Szemlencsék | H20 mm (15x), H6 mm (50х) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | Dobson-féle, asztallapi, 360°, forgatható |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | gyerekeknek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | rendkívül egyszerű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S003_122455 SOYAL AR-1211P-N-L Elektromos rátétzár 122455
S006_YD-45-E.12-2 Levegőszűrő fedél Kasei YD-45-E YD-45-E.12-2
S003_122450 SOYAL AR-1207A-36-A-5065 Elektromos rátétzár automata ajtókhoz 122450