A Levenhuk LabZZ MTВ3 készlet igazi gyöngyszem a kíváncsi gyerekek szüleinek.A készletben található egy mikroszkóp, egy teleszkóp és egy távcső. Mindegyikeszköz kifejezetten fiatalok számára készült, és számos kiegészítő tesziteljessé. A készletben található eszközökkel a gyermeked számos csodásfelfedezést tehet: a mikroszkóp segítségével tanulmányozhatja a szabad szemmelláthatatlan világot, felfedezheti a kozmoszt a teleszkóppal, és megfigyelhetia madarakat és állatokat a távcsővel.
Jellemzők:
- Három az egyben készlet: mikroszkóp, teleszkóp és távcső
- Tökéletes ajándék ifjú tudósoknak
- Több mint 20 kiegészítő a készletben
- A mikroszkóphoz járnak a kísérletekhez szükséges eszközök
- A teleszkóp remek csillagászati és földi megfigyelésekhez
- A távcső tárolására szolgáló puha tok megtalálható a készletben
Mikroszkóp
A Levenhuk LabZZ MTВ3 mikroszkóppal a gyerekek elmerülhetnek a mikroszkopikusvilág csodáiban. Számos átlátszó mintát tanulmányozhatnak – a kész ésegyénileg készített mikroszkóp tárgylemezek segítségével. A készletbenmegtalálható minden, ami a saját mikroszkóp tárgylemez készítéséhez és akísérletezéshez szükséges lehet.
A mikroszkóp három fokozatú nagyítást kínál – 150x, 450x és 900x. A nagyításkönnyen módosítható a revolverfej elforgatásával. A megvilágítás a tárgyasztalalatt található. Az izzólámpa elemekkel működik, és használható, ha a külsővilágítás nem elegendő. A tükör a természetes fény közvetlenül a megfigyeltterületre való visszatükrözésére szolgál.
Teleszkóp
A Levenhuk LabZZ MTВ3 egy belépő szintű refraktor, amely segítségével az ifjúcsillagász megfigyelheti a Naprendszer bolygóit és a Holdat. A nagyítása eléria 120x-os értéket. A készletben található egy diagonális tükör, ami nagyszerűa kényelmes földi megfigyelésekhez. A tükör a képeket függőleges iránybantökéletesen reprodukálja.
A teleszkóphoz egy könnyen használható Alt-azimut állvány jár. Az állványkezelése néhány perc alatt megtanulható. A háromlábú állvány alumíniumbólkészült, a magassága állítható.
Kétszemes távcső
A Levenhuk LabZZ MTВ3 távcsövek elmaradhatatlan eszközök egy fiatal felfedezőés utazó számára. A távcsövek kompakt és könnyű eszközök, amelyekkel gyermekedkönnyedén és játszva figyelheti meg a tájat, és az erdő és mező lakóit. Atávcső remek izgalmas játékokhoz is, és elengedhetetlen kelléke a kíváncsiutazónak vagy felfedezőnek.
A távcső tetőélprizmákkal és tükröződésmentes bevonattal ellátott üvegoptikával készült. A távcső teste műanyagból készült, ergonomikus kialakítású.A távcsőhöz jár tok, pánt és lencsetisztító kendő.
A mikroszkóp készlet az alábbit tartalmazza:
- Mikroszkóp
- 10x szemlencse
- Tartalék izzó
- Üres flakon (3 db)
- Üres tárgylemez (3 db)
- Fedőlemez (3 db)
- Tárgylemez matrica (3 db)
- Szike
- Pipetta
- Spatula
- Csipeszek
- Bontótű
A teleszkóp készlet az alábbit tartalmazza:
- Teleszkóp
- 5 mm-es szemlencse
- 10 mm-es szemlencse
- 2x optikai kereső
- Diagonális tükör
- Alumínium háromlábú állvány
A távcső készlet az alábbit tartalmazza:
- Kétszemes távcső
- Puha tok
- Törlőkendő
- Vékony pánt
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555011530 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 88x24x10 cm |
| Szállítási súly | 1.974 kg |
| Típus | felfedezőkészlet |
| Funkciói | kétszemes távcső, mikroszkóp, teleszkóp |
| Alkalmazási terület | természet felfedezése |
| === Elválasztójel === | Teleszkóp műszaki jellemzői |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 50 |
| Fókusztávolság, mm | 600 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 120 |
| Rekesznyílás | f/12 |
| Szemlencsék | 10 mm, 5 mm |
| Keresőtávcső | optikai, 2x |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 650–1150 |
| Állvány | alt-azimut |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Megfigyelt objektum | földi objektumok |
| === Elválasztójel === | Mikroszkóp műszaki jellemzői |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | monokuláris |
| Optikai elemek anyaga | optikai polimerüveg |
| Nagyítási tartomány | 200x—800x-os |
| Szemlencsék | 10x |
| Objektívek | 15x, 45x, 90x |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 3 objektív számára |
| Fókusz | durva |
| Megvilágítás | LED, tükör |
| Áramellátás: elemekkel/beépített akkumulátorral | 2 db AA elem (a készlet nem tartalmazza) |
| Használat | gyermekek (3—7 éves), iskola/oktatás |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Kísérletező készlet a csomag tartozéka | yes |
| === Elválasztójel === | Kétszemes távcső műszaki jellemzői |
| Nagyítás foka, x | 4 |
| Prizmatípus | tetőélprizmás |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Lencse bevonata | teljesen bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 30 |
| Fókuszálás | központi |
| Méret | kompakt |
| Váz | műanyag |
| Használat | (3—7 éves) gyermekek |
A termék várható szállítási ideje 1-2 munkanap. Amennyiben a termék mégsem érhető el beszállítónknál, tájékoztatjuk Önt a várható beérkezési időről. Rendelés leadás előtt a beérkezés pontos idejéről telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_G15H4115/2CS Dugattyú gyűrű Univerzális 41x1.5mm oldalstiftes, 2db/csomag utángyártott G15H4115/2CS
S006_G15H4515/2CS Dugattyú gyűrű Univerzális 45x1.5mm oldalstiftes, 2db/csomag utángyártott G15H4515/2CS