A Levenhuk MED 40T trinokuláris mikroszkóp végtelenre korrigált, sík, akromatikus optikai rendszerrel rendelkezik, amely 40-szerestől 1000-szeresig terjedő nagyítási fokú, professzionális mikroszkópos tanulmányokhoz használható. Ez a mikroszkóp tiszta, magas kontrasztú és torzításmentes képet állít elő, valamint lehetővé teszi kis méretű szerkezetek teljesen sík látómezőben történő tanulmányozását. Tökéletes választás egy klinikai diagnosztikai laboratórium szakemberei, egy tudományos kutatóközpont munkatársai, valamint oktatási intézmények számára.
Sík akromatikus, végtelenre korrigált optikai elemek
A Levenhuk MED 40 sorozatú mikroszkópok a professzionális és felső kategóriájú mikroszkópoknál alkalmazott, végtelenre korrigált optikai rendszerrel vannak felszerelve. Ez a rendszer végtelenre korrigált, sík akromatikus objektívvel rendelkezik, amely éles, erős kontrasztú, sík képet biztosít.
A végtelenre korrigált optikai rendszer egyik legfőbb jellemzője, hogy a fény útjában további új elemek felszerelését teszi lehetővé a tárgylencsék és a szemlencsetubus között. Ilyen további elem lehet a polarizátor valamint az epifluoreszcens megvilágítás. Mindezeket egybevetve, a Levenhuk MED 40 mikroszkópok moduláris kialakításuknak és egyszerű kezelésüknek köszönhetően többféle területen alkalmazhatók, a hematológiai, régészeti, mikrobiológiai és egyéb laboratóriumokban.
Forgatható fejrész prizmával
A háromszemlencsés fejrésznek köszönhetően a minták hagyományos módszerű megfigyelésével egyidejűleg valós időben kivetíthet képeket egy külső képernyőre. A fejrész egy kétszemlencsés vizuális részből, valamint egy olyan külön tubusból tevődik össze, amelybe egy kamera szerelhető (a kamera nem része a készletnek). A vizuális modul 30°-os szögben döntött, hogy a megfigyelő nyakizmai ne fáradjanak el. A digitális kamerának helyet adó tubus függőlegesen helyezkedik el. Azért, hogy kényelmesen lehessen csoportos megfigyeléseket végezni, a fejrész 360°-ban forgatható. Az eszközön prizma is található.
Az optikai rendszer jellemzői
Az optikai rendszer két darab széles látómezejű szemlencséből, valamint öt darab sík, akromatikus objektívlencséből tevődik össze. Megfigyelések standard vagy immerziós módszerrel is végezhetők (a 100-szoros nagyítású lencse alkalmazható az olajimmerziós módszerhez). A szemlencsék 10-szeres nagyítási fokot és dioptriaállítási lehetőséget kínálnak. A három legmagasabb nagyítási fokú objektív olyan rugós szegélyekkel van ellátva, amelyek védik az optikai elemeket az esetleges (nem szándékos) mechanikus behatásoktól. A kiegészítők összes optikai felületét gombásodásgátló bevonat védi. Durva és finom fókuszállítás is rendelkezésre áll.
Kényelmes munka a mikroszkóp tárgylemezeivel
Az optikai rendszer alatt egy mechanikus skálával ellátott tárgyasztal található. Alatta egy írisz diafragmával és ellátott Abbe kondenzor található. A mintákat alulról világítja meg egy erős fényű, 5 W LED-lámpa. Rendelkezésre áll Köhler világítás.
A világításhoz váltakozófeszültségű (AC) tápellátás szükséges. A világítás fényereje állítható.
Jellemzők:
- Végtelenre korrigált, sík, akromatikus optikai elemek
- Prizmával ellátott trinokuláris fejrész, 40-szeres és 1000-szeres közötti nagyítási tartomány
- Erős fénnyel világító LED-lámpa
- Rendelkezésre áll Köhler világítás
- Váltakozófeszültségű (AC) tápellátással működik, állítható fényerő
A készlet tartalma:
- Mikroszkóptalpazat állvánnyal
- 360°-ban forgatható, háromszemlencsés fejrész
- Végtelenre korrigált, sík, akromatikus objektívlencsék: 4x, 10x, 40xs, 60xs és 100xs (olaj) nagyítási fokú objektívlencsék gombásodásgátló bevonattal
- Széles látómezejű szemlencsék: gombásodásgátló bevonattal ellátott, WF10x/22 mm típus (2 db)
- Abbe kondenzor N.A. 1,25 írisz diafragmával
- Szűrők: kék, zöld, sárga
- Palack immerziós olaj
- Olvadóbiztosító (2 db)
- Tápkábel a mikroszkóphoz
- Porvédő
- Kameraállvány
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
Vigyázat:
Kérjük, a megfelelő feszültséggel kapcsolatban nézze meg a műszaki leírást, és soha ne próbálja meg a 110 V- os eszközt 220 V-os aljzathoz csatlakoztatni (és fordítva) átalakító használata nélkül. Ne feledje, hogy az Egyesült Államokban és Kanadában a hálózati feszültség 110 V, míg a legtöbb európai országban 220– 240 V.
Mutatunk néhány dolgot, amelyeket egy mikroszkóp alatt láthat:





A Levenhuk MED 40T trinokuláris mikroszkóp kompatibilis a Levenhuk (külön megvásárolható) digitális kameráival. A szemlencse helyett a Levenhuk kamerák kerülnek beszerelésre a szemlencsecsőbe.
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555005126 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 50x44x28 cm |
| Szállítási súly | 9.98 kg |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | trinokuláris |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg gombaölő bevonattal |
| Fejrész | 360°-ban forgatható, fényáram-kapcsolással (-felosztással) |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 40 — 1000 |
| Nagyítási tartomány | 800x—1280x-os |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 23,2 mm (harmadik függőleges tubus), 30 mm (binokuláris fejrész) |
| Szemlencsék | WF10x/22 mm (2 db) |
| Objektívek | végtelenre korrigált, sík akromatikus objektívlencsék: 4x, 10x, 40xs, 60xs, 100xs (olaj) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 objektív számára |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 180x150 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 75/50 (mozgás vízszintes (X és Y) irányban) |
| Durvafókusz-mozgástartomány, mm | 48 |
| Tárgyasztal | mechanikus kétrétegű |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 |
| Kondenzor | N. A. 1.25 Abbe-kondenzor írisz-diafragmával |
| Diafragma | írisz |
| Fókusz | koaxiális, durva (0,5 mm) és finom (0,002 mm), fogasléccel és fogaskerékkel |
| Váz | fém |
| Megvilágítás | LED |
| Fényerősség-szabályozás | yes |
| Tápellátás | 100—240 V |
| Fényforrás típusa | 5 W, 85—230 V váltakozóáram |
| Fényszűrők | kék, zöld, sárga |
| Kiegészítő | Köhler világítás, gyűjtőlencsék |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | laboratóriumi/orvosi |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S003_111944 TELLSYSTEM PRO Battery Li-polimer akkumulátor Pro sorozatú GSM átjelzőhöz
S032_3136099 GEKO Kordonszalag 70 mm 200 m sárga/fekete 3136099
S006_30-410575 Láncfeszítő csavar AL-KO KB35/35 már nem rendelhető 30-410575
S032_3217510 JKH Beépíthető oszloptalp "U" horganyzott sárga 3217510
S004_38460867002 RITCHEY Markolat RI SuperLogic 128 mm Nano Foam PRD21059
S100_639284 G21 Industrial Block virágcserép 43x43 x43cm 639284
S018_MG135 BEURER MG 135 SHIATSU masszírozó párna MG135
S003_101482 SOYAL AR-1500WF síktapadó elektromágneses zár AR1500WF
S032_8920040 JKH Kerékpár fogaskerék MTB 6 indexes 8920040
S003_104498 NOLOGO ANT433 Körsugárzó botantenna 433.92MHz frekvenciára