A prémium kategóriás Levenhuk Monaco ED 10x42 kétszemes távcső olyan igényes felhasználók számára készült, akik értékelik egy optikai eszközben a kiváló minőségű képet és a megbízhatóságot. A kétszemes távcső bármilyen körülmények között használható, hiszen alkonyatkor és felhős időben is alkalmas a megfigyelésre, ellenáll a kedvezőtlen időjárásnak, a szélsőséges hőmérsékletnek, valamint a véletlen talajra ejtésnek. A Levenhuk Monaco ED 10x42 kétszemes távcső hűséges társa lesz az aktív életstílus kedvelőinek: sportolóknak, vadászoknak, horgászoknak, ornitológusoknak, valamint kempingtúrák és vitorlázók kedvelőinek.
Optikai elemek
A kétszemes távcső összes optikai eleme bevonatolt, extra alacsony szórású üvegből készült, amely csökkenti az optikai torzítást, kiszűri a kósza vakító fényt, valamint a teljes látómezőben nagyobb kontrasztot és fényerőt biztosít a képnek. Optikai szerkezete kompakt tetőélprizmával, valamint több részes szemlencsével és objektívlencsével készült. A szemlencse öt különálló lencséjével jelentősen növeli a kép élességét. A Levenhuk Monaco ED 10x42 készülék 10x-es nagyítást tesz lehetővé, valamint napsütéses napon, illetve alacsony fényviszonyok mellett egyaránt tökéletes képet nyújt.
Váz anyaga
A kétszemes távcső váza műanyagból készült, amely ellenáll a hőmérséklet-változásoknak, valamint a mechanikai hatásoknak. Könnyedén túlvészeli az ütéseket és rázásokat, továbbá nem enged be nedvességet vagy port. Az optikai elemek megbízható védelmet nyújtanak a homok, sár, eső, illetve hó ellen. A kétszemes távcső legfeljebb 1,5 méter mélységig rövid ideig (maximum három percig) még a vízbe mártást is bírja. A ház nitrogénnel töltött, amely megakadályozza az optikai elemek bepárásodását. A csúszásmentes bevonat pedig stabil fogást biztosít.
Kiegészítő funkciók
A Levenhuk Monaco ED 10x42 kétszemes távcső háromlábú állványra illeszthető (külön kapható tartozék). Mi több, a készülék alapvető beállításokat is lehetővé tesz: pupillatávolság-beállítás, dioptria-beállítás a jobb szemlencsén és egyenletes fókuszállítás. A tekerhető szemkagylók pedig megfigyelés közben a szemüveget viselő személyeknek kedveznek. A szemtávolság ilyen típusú megfigyelésekhez is elég hosszú.
Jellemzők:
- Széles látószögű kétszemes távcső bevonatolt, extra alacsony szórású ED üvegből készült optikai elemekkel
- Tetőélprizma, 28 mm átmérőjű, öt részes szemlencse
- Az ütésálló ház stabil fogást biztosító bevonatot kapott
- Nitrogéntöltet és vízálló kialakítás (maximum 1,5 méter mélységig rövid ideig ellenáll a vízbe mártásnak)
- Nagyméretű fókuszállító kerék dombornyomott felülettel
- Háromlábú állvánnyal is használható (külön tartozékként vásárolható meg)
- Stílusos formatervezés és eredeti ajándékdoboz
A készlet tartalma:
- Kétszemes távcső
- Szemlencse és objektívlencse-védősapkák
- Nyakpánt (45 mm széles)
- Merev cipzáros tok
- Törlőkendő
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555000848 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 25x22x10 cm |
| Szállítási súly | 1.8 kg |
| Prizmatípus | fáziskorrekciós tetőél |
| Nagyítás foka, x | 10 |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 42 |
| Szemlencsék | 5 alkotóelem 3 csoportban, szemlencse átmérője: 28 mm |
| Objektívek | 4 alkotóelem 3 csoportban |
| Optikai elemek anyaga | ED (extra-alacsony szórású üveg) |
| Lencse bevonata | dielektromos, teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Kilépő pupilla átmérője, mm | 4.2 |
| Szemtávolság, mm | 18 |
| Szürkületi érték | 20.49 |
| Relatív fényesség | 17.64 |
| Látómező, ° | 6.5 |
| Látómező, m/1000 m | 114 |
| Közelfókusz, m | 2 |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±3 |
| Pupillatávolság (PD), mm | 56 — 74 |
| Fókuszálás | központi |
| Szemkagylók | tekerhető |
| Váz | műanyag |
| Váz töltőanyaga | nitrogén |
| Vízálló | yes |
| Nedvességállóság | yes |
| A nedvesség/víz elleni védelem mértéke | merülés legfeljebb 1,5 m-ig max. 3 percig |
| Zárt váz | yes |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -15 — 40 |
| Állvánnyal is használható | standard 1/4"-es menet |
| Méret | klasszikus |
| Használat | katonai/terepre való, vadászat és halászat |
| Tok a készletben | yes |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | yes |
| Tok/doboz/táska a készletben | doboz |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S003_101816 Golmar Platea 2 Fekete-fehér beltériegység
S006_US-141-168/5CS Tömítés forgattyúsház Briggs Quantum 5db/csomag utángyártott US-141-168/5CS
S006_100076153 Tömítés forgattyúsház Zongshen GB420 100076153
S006_168F.5.1 Indító komplett Kasei QGZ50-15-20 168F.5.1
S006_US-290-391 Bowden fék Murray 2s véggel utángyártott US-290-391
S006_170430147-320/2CS Tömítés karburátorhoz Loncin 1P61FC hővédő tömítéshez 2db/csomag 170430147-320/2CS
S006_183PXLBA074 Vezető 325-1.6mm Stihl 68 szem oregon 183PXLBA074
S003_113269 SOCONAILS CN50 Pneumatikus dobtáras szögbelövő gép
S006_T3/100-1 Karburátor javítókészlet Terra T-20 utángyártott T3/100-1
S004_00530 SIGMA Computeralk Sigma vezetékes konzol szett mágnessel 2032, 90 cm 00530
S101_79669 Levenhuk LabZZ FL5 narancssárga túlélőkészlet-karkötő 79669