Milyen a növények szerkezete, miért tudnak a rovarok a falon mászni, miből készült a papír – a Levenhuk Rainbow 2L mikroszkóppal a gyereked megkeresheti a választ ezekre és az ehhez hasonló kérdésekre, és felfedheti a mikrovilág titkait. A készletben minden megtalálható, amire a fiatal felfedezőnek szüksége lehet – azonnal használható tárgylemezek a megfigyelésekhez, műszerek és leírások új mikroszkóp tárgylemezek létrehozásához.
OptikaA lencsék kiváló minőségű optikai üvegből készültek, ami rendkívül jó átláthatóságot biztosít és nem torzítja a képet. A még jobb képminőség érdekében az optikai felületek több rétegben tükröződés-gátló bevonattal vannak ellátva. A mikroszkóp revolverfejében három előre telepített objektív található, amelyek nagyítása 40x, 100x és 400x. A kívánt nagyítás beállításához egyszerűen csak forgasd el a revolverfejet.
VilágításA mikroszkóp két beépített LED-fényforrással van ellátva. Az alsó világítás az átlátszó minták (például növények vékony szeletei és akváriumvíz) vizsgálatára szolgál. A felső világítás pedig akkor hasznos, amikor nem átlátszó tárgyakat (például pénzérmét vagy papírt) szeretnél megvizsgálni. A két világítás egyszerre történő használatával félig átlátszó mintákat vizsgálhatsz meg. Az egyenletes fény beállítása nagyon kényelmes, mivel könnyedén módosíthatod a megvilágítás fényerejét az igényeid szerint.
Test és tápellátásA mikroszkóp teste minőségi műanyagból készült, ami nemcsak ellenállóvá, hanem könnyűvé is teszi a mikroszkópot. A 45 fokban dönthető fejrész pedig igen kényelmessé és könnyen használhatóvá teszi az eszközt. A mikroszkóp használható hálózati tápellátásról, vagy a csomagban megtalálható elemekkel is.
Kísérletező készletA mikroszkóp tökéletes a mikrovilág tanulmányozásának első lépéseihez. Az eszköz mellé Levenhuk K50 kísérletező készlet jár, amiben előre elkészített mikroszkóp tárgylemezek, a mikroszkopikus tárgyakkal való munkához szükséges műszerek, és részletes használati útmutató található, amelyben részletesen olvashatsz az eszközök használatáról és a lenyűgöző kísérletekről.
Jellemzők:
- Biológiai mikroszkóp 40–400x terjedő nagyítással
- Öt élénk színben elérhető
- Masszív és könnyű műanyag test
- Felső és alsó LED-es világítási rendszer
- Kísérletező készletet tartalmaz
A készlet tartalma:
- Mikroszkóp
- Objektívek: 4-szeres, 10-szeres és 40-szeres
- Szemlencse: WF10x
- Tárgyasztal csíptetőkkel
- Diafragma lemez
- Kondenzor
- Beépített felső és alsó LED világítás
- Hálózati adapter
- Levenhuk K50 kísérletező készlet
- Használati útmutató és élettartam garancia
Levenhuk K50 kísérletező készlet tartalma:
- „Attractive Microscope. Scrutinizing the Microcosm” („A mikroszkóp varázslatos világa. A mikrokozmosz felfedezése”) használati útmutató
- Csipeszek
- Rákkeltető (sórákok vagy kagylórákok (tengeri majmok))
- Metszőgép
- Flakon élesztővel
- Flakon szurokkal
- Flakon tengeri sóval
- Flakon sórákkal
- 5 használatra kész minta
- 5 üres lemez
- Pipetta
- Porvédő
Mutatunk néhány dolgot, amelyeket egy mikroszkóp alatt láthat:





| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555009544 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 23x15x37 cm |
| Szállítási súly | 1.53 kg |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | monokuláris |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Fejrész | rögzített (nem forgatható) |
| Fej dőlésszöge | 45° |
| Nagyítás foka, x | 40 — 400 |
| Nagyítási tartomány | 200x—800x-os |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 23.2 |
| Szemlencsék | Széles látószögű, 10x |
| Objektívek | 4x, 10x, 40x |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 3 objektív számára |
| Tárgyasztal, mm | 90x90 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 0—15 (függőlegesen) |
| Tárgyasztal | csíptetőkkel |
| Kondenzor | N.A. 0,65 |
| Diafragma | diafragmalemez (6 rekesznyílás) |
| Fókusz | durva |
| Váz | műanyag |
| Megvilágítás | LED |
| Fényerősség-szabályozás | yes |
| Tápellátás | 220 V/50 Hz, 3 db AA elem (a készlet nem tartalmazza) |
| Áramellátás: elemekkel/beépített akkumulátorral | igen |
| Fényforrás típusa | 3—3,2 V (alsó és felső világítás) |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Használat | iskola/oktatás |
| Fényforrás elhelyezkedése | két helyen |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Kísérletező készlet a csomag tartozéka | yes |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
A termék várható szállítási ideje 1-2 munkanap. Amennyiben a termék mégsem érhető el beszállítónknál, tájékoztatjuk Önt a várható beérkezési időről. Rendelés leadás előtt a beérkezés pontos idejéről telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S003_107434 Global Fire VULCAN2AS Analóg címezhető hangjelző 107434
S006_S-506110/1 Stopkapcsoló Husqvarna 480 utángyártott S-506110/1
S101_84543 Ermenrich Reel WM20 digitális földmérő kerék 84543
S003_100195 SATEL INTEGRA64 16/64 zónás riasztóközpont és beléptetőrendszer
S031_34300 Velotech Pro első lámpa akkuval 1500L 34300
S004_330-553-308 RITCHEY Kormánycsapágy WCS Felső Drop In 8,3 mm 33-300-232
S040_06.1.5343.00 TENS Elektróda párna pár AD2040 Pangao Atlasz ESG tens készülékhez PG476
S003_105374 OUDE 5034AW Hidraulikus ajtóbehúzó csuklókar ezüst
S006_22270 OREGON Fogasív 404-7 SD7 kicsi 7 borda 22270
S006_US-141-036/5CS Tömítés hengerfej Briggs 3.5 hp 5db/csomag utángyártott US-141-036/5CS