A Levenhuk Rainbow DM500 LCD digitális mikroszkópja bármilyen átlátszósági fokú objektumok tanulmányozásához megfelelő eszköz. Alkalmas növényrészek, rovarok és használatra kész mikroszkóp-tárgylemezek tanulmányozásához. Tanulmányozhat köveket, érméket, valamint elektronikus eszközök és szerkezetek alkatrészeit. A mikroszkóppal képeket és videókat is rögzíthet. A vezeték nélküli távirányítóval vezérelheti ezt a folyamatot.
A mikroszkóp forgatható, 5 hüvelykes, színes LCD-képernyővel van felszerelve. Kis szögben dönthető a kényelmes munkavégzés érdekében. A mikroszkóp nagyítása a 7–200-szoros, míg az optikai nagyítás a 7–50-szeres érték között mozog. A mikroszkóp-tárgyasztal a mikroszkóp-tárgylemezekhez való csíptetőkkel van felszerelve. LED-világítás van a tárgyasztal mindkét oldalán, így nemcsak átlátszatlan, hanem félig vagy teljesen áttetsző mintákkal is dolgozhat. A világítás fényereje állítható.
A mikroszkóp talpán található gombokkal vezérelheti a fő funkciókat. A vezeték nélküli távirányító használatával képeket készíthet és videókat rögzíthet. Ez praktikus, ha már az összes beállítást elvégezték, és fontos nem „tönkretenni” azokat az eszköz véletlen megérintésével. Nagy felbontású képeket és videókat készíthet, melyeket memóriakártyára menthet (külön megvásárolandó).
Ráadásul a modell egyik fő funkciója, hogy akkumulátorról is működtethető. Ezzel a mikroszkóp mobilis, hiszen nem kell konnektor közelében lennie.
Jellemzők:
- Forgatható, 5 hüvelykes, színes LCD-képernyő
- Képminőség: 12 megapixeles, videóminőség: Full HD
- LED világítás fényerő-szabályozási funkcióval
- A készlet használatra kész mikroszkóp-tárgylemezeket tartalmaz
- Vezeték nélküli távirányító képek készítéséhez és videók rögzítéséhez
- Akár 4 órás akkumulátor-üzemidő egyetlen töltéssel
A készlet tartalma:
- Mikroszkóp LCD-képernyővel
- Tárgyasztal csíptetőkkel és üres tárgylemezekkel
- Infravörös távirányító
- Használatra kész mikroszkóp-tárgylemezek:
- Sáskaszárny (Locust wing)
- Méh-szárny (Honeybee wing)
- Méh-láb (Honeybee leg)
- Algák (Laver)
- Fenyőfa szár (Pine tree stem)
- Szegfűszár (Carnation stem)
- Kanári toll (Canary feather)
- Tehénszőr (Cow hair)
- Aranyhal pikkely (Goldfish scale)
- Burgonyakeményítő (Potato starch)
- Kukoricaszár (Corn stem)
- Hagyma felhám (Onion epidermis)
- Tápkábel
- Hálózati adapter
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555004457 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 25x21x17 cm |
| Szállítási súly | 1.16 kg |
| Típus | digitális |
| Mikroszkóp fejrész típusa | digitális képernyő / PC monitor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Fejrész | 5"-es, forgatható, színes LCD-képernyő |
| Nagyítás foka, x | 7 — 200 |
| Nagyítási tartomány | akár 200-szoros |
| Tárgyasztal, mm | 120x180 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 83/43 |
| Tárgyasztal | csíptetőkkel |
| Fókusz | durva (50 mm) |
| Váz | műanyag |
| Megvilágítás | LED |
| Fényerősség-szabályozás | yes |
| Tápellátás | világítás és LCD-képernyő: 110—220 V; 5 V, 1 A (a mellékelt) USB-kábelen vagy az 2200 mAh beépített akkumulátoron keresztül; távirányító: AAA elem – 2 db (a készlet nem tartalmazza) |
| Áramellátás: elemekkel/beépített akkumulátorral | igen |
| Fényforrás típusa | alsó világítás és világítás az objektívlencse belsejében |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -20 — 70 |
| Kiegészítő | akkumulátor üzemideje: 3—4 óra; töltési idő: 16—20 óra |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Használat | alkalmazott kutatás |
| Fényforrás elhelyezkedése | két helyen |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Kísérletező készlet a csomag tartozéka | yes |
| Maximális felbontás | kép: 4032x3024 pixel; videó: 1080 FHD 1920x1080 pixel |
| Megapixel | érzékelő: 2; kép: 12 |
| Érzékelő elem | 1/2,9''-es CMOS |
| Képpont méret, μm | 2.8x2.8 |
| Videófelvétel | igen |
| Képformátum | *.jpg |
| Videóformátum | *.avi |
| Színképtartomány, nm | 410—1100 |
| Fehéregyensúly | kézi |
| Expozíció-szabályozás | kézi |
| Érzékenység, v / lux.sec @ 550 nm | 3.8 |
| Kimenet | microSD-kártyafoglalat, mini-USB |
| Rendszerkövetelmények | nem csatlakoztatható számítógéphez |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_397795S Levegőszűrő betét Briggs kf04 nagy 397795S
S006_US-18181 Karburátor javítókészlet Zama C1 GND-1, McCulloch US-18181
S003_121455 SARS-CoV-2 antigén gyorsteszt készlet 25 db 121455
S006_D1022 Permetező csőcsatlakozó csőtoldó, 8mm-es utángyártott D1022
S032_3121570 LIFETIME összecsukható asztal 2 pados szett 3121570
S006_1E32FL-S.1-1 Levegőszűrő fedél Kasei SLP600S 1E32FL-S.1-1
S006_S-1190-052 Láncélezőkorong Tecomec 105x22.2x4.7mm Midi S-1190-052
S004_K275X195C1820 CST C1820 DK27 MTB külső gumiabroncs K275X195C1820
S006_S-572525/CB Dugattyú komplett Stihl 026 44mm ms260 S-572525/CB