A Levenhuk Skyline BASE 60T refraktor segítségével megfigyelhetők a Holdkráterei, a Vénusz fázisai, a tompa ill. kettőscsillagok, valamint a földiobjektumok. A Levenhuk Skyline BASE 60T az Univerzum csodáinak megfigyeléséreis alkalmas, azonban kifejezetten ideális a világűr felfedezésére. A teleszkópezzel a funkcióval tűnik ki a kezdő csillagászok és a tudomány iránt érdeklődőgyermekek számára a többi hasonló modell közül. Az egyszerű használatnak és abőséges készletnek köszönhetően a teleszkóp kiválóan alkalmas az elsőmegfigyelésekhez, valamint tökéletes ajándék a csillagászat szerelmeseinek.
A teleszkóp belsejében teljesen bevonatolt üvegből készült optikai elemektalálhatók. A lencsék éles és kontrasztos képet nyújtanak, nem párásodnak be,és még a halvány objektumokat is kiváló minőségben mutatják. Az optikai tubusalt-azimut állványra van rögzítve. Ennek működési elvét nem tart sok ideigelsajátítani: még egy gyermek is gyorsan rájön, hogyan kell használni ateleszkópot. Az égen vagy a horizonton lévő objektumok megtalálását egyoptikai keresőtávcső segíti. Ez a készlet alaptartozéka, és 5x nagyítástbiztosít.
A keresőtávcsőn kívül más tartozékokat is rejt még a doboz. A nagyítás mértékének megfelelő kiválasztásához két szemlencse szükséges. A rövid fókusztávolságú szemlencse egészen 175x értékig növeli a nagyítás mértékét, míg a hosszú fókusztávolságú másik szemlencse 35x nagyítást biztosít. Minél nagyobb mértékű a nagyítás, annál részletgazdagabb a megfigyelt objektum; alacsony szintű nagyítás mellett a nagy kiterjedésű objektumok is kiválóan megfigyelhetők. A készlethez diagonális prizma tartozik. A tartozék a földi objektumok tanulmányozásánál használatos. A teleszkópok torzított (fejjel lefelé fordított) képet adnak, amely nem alkalmas földi megfigyeléseknél. Egy diagonális prizma kijavítja ezt a torzítást, így a kép normál módon látszódik.
A teleszkóp rögzítéséről egy alumínium háromlábú állvány gondoskodik. Ezstabilan és megbízhatóan áll. Az állítható magasságú lábaknak köszönhetően aháromlábú állvány még egyenetlen felületen is stabilan áll. A készletben egytartozéktartó tálca is található.
Jellemzők:
- Bevonatolt optikai elemekkel felszerelt refraktor alt-azimut állványra rögzítve
- Könnyen használható teleszkóp: a kapott kép mindig éles és tiszta
- Ideális földi objektumok, a Hold és a Naprendszer bolygóinak tanulmányozására
- Kiváló ajándék gyermekek vagy kezdő csillagászok részére
- A készletben szemlencsék és diagonális prizma található
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Alt-azimut állvány
- Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
- 5x24 optikai keresőtávcső
- SR 4 mm (175x) szemlencse
- H 20 mm (35x) szemlencse
- 3x Barlow-lencse
- Diagonális prizma
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002279 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 85x28x19 cm |
| Szállítási súly | 4 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | szabványos |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 60 |
| Fókusztávolság, mm | 700 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 120 |
| Rekesznyílás | f/11.6 |
| Határmagnitúdó | 11.4 |
| Szemlencsék | H20 mm (35х), SR4 mm (175х) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 3x |
| Keresőtávcső | optikai, 5x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 690–1190 |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ1 |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | rendkívül egyszerű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_CG330A-3E-2B Hajtószár cső Kasei CG415Q43 CG330A-3E-2B
S006_30400-Z440210-00A0 Gyújtótekercs RATO RV210 30400-Z440210-00A0
S101_74097 Levenhuk LabZZ MC4 egyszemes távcső 74097
S003_101834 Golmar 2110/AL Audios kültériegység modul
S003_107430 Global Fire VALKYRIECSR Equipment hagyományos hangjelző
S006_180660077-0001 Tömítés kipufogó Loncin 1P65FE-3 180660077-0001
S006_EBV260-3E.1.2.2 Tömítés kipufogó Kasei EBV260-3E EBV260-3E.1.2.2
S003_112029 ELMES ELECTRONIC RP501RH Rádió adó 112029
S006_515068 Védőszemüveg Oregon átlátszó 515068