A Levenhuk Skyline BASE 80S teleszkóp egy 76 mm-es elsődleges tükörrelfelszerelt newtoni reflektor. A teleszkóp kiválóan alkalmas a mélyég-objektumok (csillagködök, galaxisok, csillaghalmazok, kettős- és halványcsillagok) felfedezésére. Segítségével csaknem az összes Messier-objektummegfigyelhető, azonban nem részleteiben. A Levenhuk Skyline BASE 80S teleszkópegy ideális reflektor olyan kezdő csillagászok számára, akik az Univerzumfelfedezéséről álmodoznak.
A Levenhuk Skyline BASE 80S egyik jellemzője az alt-azimut állvány. Ennekrévén még a legtapasztalatlanabb megfigyelők is könnyedén kezelni tudják ateleszkópot. Az állvány segítségével függőleges és vízszintes iránybamozgatható az optikai tubus, akárcsak egy figyelőtávcső. A teleszkópráirányítását az objektumokra egy 6x nagyítású keresőtávcső segíti.
A gazdag tartozékkészlet szintén említésre méltó. A teleszkóp megvásárlásakorkét darab, különböző fókusztávolságú szemlencse és egy Barlow-lencsetulajdonosa is lesz egyben. Az adott megfigyeléshez megfelelő nagyítási mértékezek kombinálása révén választható ki. Az alacsony szintű nagyítás a nagyterjedelmű csillagködök tanulmányozásához ideális, míg a nagymértékű nagyítása csillaghalmazok megfigyelésekor használatos.
A teleszkóp egy alumínium háromlábú állvány révén még egyenetlen felületekenis stabilan áll. Az állványra tartozéktartó tálca is felszerelhető, amelykiválóan alkalmas plusz szemlencsék, iránytű, csillagtérkép stb. tárolására. Aháromlábú állvány lábai állíthatók.
Jellemzők:
- Hagyományos newtoni reflektor alt-azimut állványon
- Ideális választás Messier-objektumok és más mélyég-objektumok tanulmányozásához
- A készletben kiegyensúlyozott optikai tartozékválaszték található
- A teleszkóp a csillagászat kezdő szerelmeseinek készült
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Alt-azimut állvány
- Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
- 6x24 optikai keresőtávcső
- SUPER 10 mm (70x) szemlencse
- SUPER 25 mm (28x) szemlencse
- 2x Barlow-lencse
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002293 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 98x31x25 cm |
| Szállítási súly | 6 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | szabványos |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 76 |
| Fókusztávolság, mm | 700 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 152 |
| Rekesznyílás | f/9.2 |
| Határmagnitúdó | 11.5 |
| Szemlencsék | SUPER 10 mm (70x), SUPER 25 mm (28x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | optikai, 6x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ1 |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S052_11112-20 Gardena Pumpás permetező 1 l - 11112-20
S101_71120 Bresser Teleszkóp 90/900 NG Taurus 71120