A Levenhuk Skyline BASE 80T egy hagyományos, kezdő csillagászok számárarendkívül értékesnek tartott refraktor. Részletgazdag és tiszta képet nyújt avilágűrben található objektumokról. Segítségével megfigyelhetők az 5 km-nélnagyobb átmérőjű holdkráterek, tanulmányozhatók a Marson található tengerek ésjégsapkák, megfigyelhetők a Merkúr fázisai, a Szaturnusz holdjai, valamint atávoli Jupiter is. A teleszkóp mélyég-objektumok megfigyelésénél nem olyanhatékony, de azért néhány csillagköd, fényes csillaghalaz és galaxismegfigyelhető vele. A Levenhuk Skyline BASE 80T kiváló választás elsőteleszkópnak, hiszen segít elsajátítani a csillagászati megfigyelések alapvetőgyakorlatait, és megismerni a világűr rejtelmeit.
Minden optikai elem bevonatolt üvegből készült. Ezek idővel sem párásodnak be,hanem fényes és kontrasztos képet nyújtanak; mi több, még a legmagasabb fokúgyakorlati nagyítás esetén is részletgazdag képet adnak. A készletben alegjobb képminőség elérése érdekében két szemlencse található. Az egyikszemlencse objektumcsoportok tanulmányozásakor (például bolygók holdjai)hasznos, míg a másik a bolygók és a Hold felfedezéséhez ideális. A földi tájaktanulmányozását egy diagonális tükör segíti, hiszen kijavítja a modernteleszkópokra jellemző fejjel lefelé fordított képet.
A Levenhuk Skyline BASE 80T kifejezetten kezdők számára készült, és egyhagyományos alt-azimut állványra van felszerelve. Az állvány használataegyszerű, kezeléséhez nem szükséges speciális képzettség vagy szaktudás. Azalumínium háromlábú állványra könnyedén felszerelhető egy állvány. Azállítható lábakkal felszerelt háromlábú állványra egy tartozéktartó tálca (akészlet tartalma) is rögzíthető.
Jellemzők:
- Az alt-azimut állványon álló refraktor egyszerű és megbízható teleszkóp kezdők számára
- Az optikai üvegből készült, teljesen bevonatolt lencsék még maximális nagyítás mellett is éles képet nyújtanak
- A készlet bőséges optikai tartozékcsomagot foglal magában: eleve minden benne van, amely a megfigyelésekhez szükséges
- Optimális választás a Hold, a bolygók és földi objektumok megfigyeléséhez
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Alt-azimut állvány
- Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
- 6x24 optikai keresőtávcső
- SR 4 mm (125x) szemlencse
- H 20 mm (25x) szemlencse
- Diagonális tükör
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002309 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 87x37x21 cm |
| Szállítási súly | 5.24 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | szabványos |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 80 |
| Fókusztávolság, mm | 500 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 160 |
| Rekesznyílás | f/6.25 |
| Határmagnitúdó | 11.62 |
| Szemlencsék | H20 mm (25х), SR4 mm (125х) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Keresőtávcső | optikai, 6x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ2 |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S003_105379 OUDE X5056AW Hidraulikus ajtóbehúzó