A Levenhuk Skyline PLUS 130S teleszkóp segítségével felfedezhetők a világűr ésa mélyég szépségei. Tökéletesen alkalmas a galaxisok, kettős- és önállóan állócsillagok, csillagködök, gömb- és nyílthalmazok felfedezésére, valamintkiválóan alkalmas a Naprendszer bolygóinak, illetve a Holdnak amegfigyelésére. Segítségével részletesen megfigyelhető a Mars, a Vénusz, aSzaturnusz és a Jupiter. A készletben minden szükséges optikai tartozékmegtalálható, így nincs szükség plusz elemek beszerzésére.
Az optikai tubus egy ekvatoriális, lassú mozgatású vezérlőgombbal felszereltállványra van rögzítve. Ennél az állványtípusnál be kell fektetni némi időt akezelésének elsajátításába, azonban kiválóan alkalmas az éjjeli ég hosszasmegfigyelésére. Az égitestek folyamatosan mozognak az égen, emiatt ateleszkópot is ennek megfelelően kell mozgatni. Egy ekvatoriális állvány ezt afolyamatot igencsak leegyszerűsíti.
A Levenhuk Skyline PLUS 130S gazdag tartozékkészletet foglal magában. Ebbenmegtalálható minden, ami csak egy sikeres megfigyeléshez kell: két darab,különböző fókusztávolságú szemlencse, egy 2x nagyítású Barlow-lencse, egy 6xnagyítású optikai keresőtávcső. Ezen kívül a teleszkóphoz egy masszív,megbízható alumínium háromlábú állvány is jár, amelyhez tartozéktartó tálca istartozik.
A teleszkóp az állítható magasságú lábaknak köszönhetően akár egyenetlenfelületen is felállítható.
Jellemzők:
- Newtoni reflektor ekvatoriális állványon
- Gazdag tartozékkészlet: két darab, különböző fókusztávolságú szemlencse és egy Barlow-lencse
- Ideális választás a mélyég felfedezésére: segítségével minden Messier-objektum és számos NGC-objektum megfigyelhető
- A teleszkóp kezdő csillagászok számára készült
- Stabil, alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával felszerelve a plusz tartozékok tárolására
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Ekvatoriális állvány
- Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
- 6x24 optikai keresőtávcső
- SUPER 10 mm (90x) szemlencse
- SUPER 25 mm (36x) szemlencse
- 2x nagyítású Barlow-lencse
- Lassú mozgatású vezérlőgombok
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002194 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 108x50x26 cm |
| Szállítási súly | 17.9 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | szilikondioxid |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 130 |
| Lencse (tükör) alakja | gömb alakú |
| Fókusztávolság, mm | 900 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 260 |
| Rekesznyílás | f/6.9 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.1 |
| Határmagnitúdó | 12.5 |
| Szemlencsék | SUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | optikai, 6x24 |
| Fókusz-állító | 1,25"-es fogasléces, egyfokozatú |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 700–1270 |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | ekvatoriális, EQ2 |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Megfigyelt objektum | mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S003_112029 ELMES ELECTRONIC RP501RH Rádió adó 112029
S006_515068 Védőszemüveg Oregon átlátszó 515068
S003_114393 S. AM Proximity kártyatok No.1 zöld 114393
S018_HK Comfort BEURER HK Comfort Melegítő párna
S003_109390 VDS PM1-400 Szárnyaskapu mozgató motor PM1400
S003_113977 DSC NEO HS2032PCBE kommunikátoros riasztóközpont panel
S003_113356 S. AM KeyTag No.5 125 kHz sárga 113356