A Levenhuk Skyline PLUS 90 MAK teleszkóp egy kompakt optikai eszköz a világűr és a mélyég felfedezésére. Kiválóan alkalmas olyan vásárlók részére, akik már szereztek némi tapasztalatot a csillagászati megfigyelések területén, és készek rá, hogy magasabb szintű tudományos kutatásokat végezzenek. A teleszkóp igencsak egyszerűen használható, azonban a belépő szintű modelleknél több funkciót kínál. Segítségével megfigyelhető a Hold, a bolygók (egészen a messzi Szaturnuszig), és azok kísérő objektumai. Még a naprendszer messzi határai is kivehetők, habár nem részleteiben. Megfigyelhetők az NGC-katalógus legfényesebb objektumai, a kettőscsillagok, a Messier-katalógus valamennyi objektuma, valamint a bolygók és a szétterjedő csillagködök.
A teleszkópon katadioptrikus szerkezet található, amely kicsi és könnyű, mégis tökéletes optikai funkciókat nyújt. A teljes felületen és többrétegben bevonatolt optikai elemeknek köszönhetően a katadioptrikus teleszkóp több fényt gyűjt össze, amely révén még a halvány csillagok és az éjjeli égen lévő egyéb halvány objektumok is megfigyelhetők. A készletben két szemlencse is található, amelyek átlagos nagyítási fokot kínálnak. A földi tájak megfigyelésére egy diagonális tükör szolgál: enélkül kényelmetlen lenne megfigyeléseket végezni.
Az ekvatoriális állványnak köszönhetően a csillagászati objektumok pontos követése kevesebb erőfeszítéssel megvalósítható. Az égi objektumok még hosszan tartó megfigyelések közben sem fognak eltűnni a képből. Az állvány egy tartozéktartó tálcával felszerelt, alumínium háromlábú állványra rögzül. Stabilan áll, strapabíró szerkezet. A háromlábú állvány lábainak magassága külön-külön állítható, így a teleszkóp csaknem bármilyen felületre felállítható.
Jellemzők:
- Katadioptrikus teleszkóp ekvatoriális állványon
- Teljes felületen, többrétegű bevonattal ellátott lencsék
- A készletben kettő szemlencse és egy diagonális tükör található
- Masszív, alumínium állvány tartozéktartó tálcával
- Kezdőknek nagyszerű választás
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Ekvatoriális állvány
- Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
- Vöröspontos keresőtávcső
- 10 mm-es szemlencse, 125x
- 20 mm-es szemlencse, 62,5x
- 90°-os diagonális tükör
- Lassú mozgatású vezérlőgombok
- Nehezék
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002231 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 82x35x23 cm |
| Szállítási súly | 9.28 kg |
| Optikai kialakítás | katadioptrikus |
| Optikai rendszer | Maksutov-Cassegrain |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 90 |
| Fókusztávolság, mm | 1250 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 180 |
| Rekesznyílás | f/12.5 |
| Határmagnitúdó | 11.87 |
| Szemlencsék | 10 mm (125x), 20 mm (62,5x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Keresőtávcső | vöröspontos |
| Fókusz-állító | menetes |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 710–1230 |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | ekvatoriális, EQ1 |
| Nehezék súlya, kg | 2.2 |
| Tápellátás | CR2032 típusú elem – 1 db (a készlet nem tartalmazza) |
| Optikai tubus rögzítési módja | rögzítőlemez |
| Fecskefarkú illesztés | yes |
| Optikai tubus anyaga | acél |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói és mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_120250037-T322 Tömítés szelepfedél Loncin 1P61FC 120250037-T322
S006_US-23241/5CS Karb.gumicumi Zama C1-tip US-23241/5CS
S006_30-411734 Tömítés hengertalp AL-KO BC4535II 30-411734
S006_CG330A-3E-2B Hajtószár cső Kasei CG415Q43 CG330A-3E-2B
S006_30400-Z440210-00A0 Gyújtótekercs RATO RV210 30400-Z440210-00A0
S101_74097 Levenhuk LabZZ MC4 egyszemes távcső 74097
S003_101834 Golmar 2110/AL Audios kültériegység modul
S003_107430 Global Fire VALKYRIECSR Equipment hagyományos hangjelző
S006_180660077-0001 Tömítés kipufogó Loncin 1P65FE-3 180660077-0001
S006_EBV260-3E.1.2.2 Tömítés kipufogó Kasei EBV260-3E EBV260-3E.1.2.2