A Levenhuk Skyline PRO 105 MAK egy Maksutov-Cassegrain teleszkóp, amelyethaladó csillagászoknak terveztünk. Az 51"-os fókusztávolságnak köszönhetően eza teleszkóp akár 200x gyakorlati teljesítménnyel rendelkezik, ami megbízhatóoptikai eszköz nemcsak csillagászati megfigyelésekhez, de asztrofotózáshoz ismegfelelő. Ez a fókusz-állítóval rendelkező teleszkóp szabványos T-menettelvan ellátva az SLR kamerákhoz, így asztrofotózáshoz is használható. Ateleszkóppal végezhető megfigyelések nem korlátozódnak a Naprendszerobjektumaira. Ezzel a teleszkóppal akár mélyég-objektumokat is megfigyelhet,és földi megfigyeléseket is végezhet. A megfigyelés típusától függetlenülmindig biztos lehet benne, hogy a teleszkóp által biztosított kép a modellnélhasznált, legkiválóbb minőségű a teljesen és több rétegben bevonatoltoptikának köszönhetően.
A Red Dot keresőtávcső és a praktikus, ekvatoriális állvány kombinációjamegkönnyíti az égitestek megtalálását és nyomon követését.
A teleszkóphoz két további szemlencse jár (SUPER 10, SUPER 20). A modellfókusz-állítója szabványos, 1,25"-os henger átmérővel rendelkezik, ami aztjelenti, hogy szinte minden típusú és márkájú szemlencse használható ateleszkóp teljesítményének növeléséhez. A masszív alumínium háromlábú állványállítható magasságú, és rendelkezik egy tálcával a tartozékok számára. A tubuskialakításánál is alumíniumot használtunk, ami könnyűvé és megbízhatóvá teszia teleszkópot.
A készlet a következőket tartalmazza:
- Teleszkóp optikai tubus (belső optikai elemek)
- Vörös folt kereső távcső
- Diagonális tükör
- 10 mm szemlencse, 1,25"
- 25 mm szemlencse, 1,25"
- Ekvatoriális állvány
- Háromlábú állvány
- Használati útmutató és élettartam garancia
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002156 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 101x45x27 cm |
| Szállítási súly | 13.8 kg |
| Optikai kialakítás | katadioptrikus |
| Optikai rendszer | Maksutov-Cassegrain |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | szabványos |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 102 |
| Fókusztávolság, mm | 1300 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 204 |
| Rekesznyílás | f/12.8 |
| Határmagnitúdó | 12 |
| Szemlencsék | SUPER 10 mm (130x), SUPER 25 mm (65x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Keresőtávcső | vöröspontos |
| Fókusz-állító | 1,25" |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 700–1250 |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | ekvatoriális, EQ1 |
| Tápellátás | CR2032 típusú elem – 1 db (a készlet nem tartalmazza) |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S018_FT 65 BEURER FT65 Infravörös homlok- fülhőmérő
S003_115450 Rii i8 Multimédiás QWERTY billentyűzet és precíziós touchpad 115450