A Levenhuk Skyline Travel 70 teleszkóp egy alt-azimut állványra szereltrefraktor, amely kiválóan alkalmas csillagászati és földi megfigyelésekhez.Ezzel a modellel tanulmányozhatók a Hold kráterei, a jégsapka a Marson, aSzaturnusz gyűrűi, a Vénusz fázisai, valamint a fényes csillagok éscsillagködök. Szükség szerint figyelőtávcsőként is használható, ekkor mindenrészletét megfigyelheti a távoli objektumoknak.
A készlet minden szükséges tartozékot tartalmaz: szemlencse, optikaikeresőtávcső, Barlow-lencse és diagonális tükör. A készletben találhatóoptikai elemekkel a maximum nagyítás 120x-os. A teleszkóphoz egy kényelmeshátitáska is jár – így bárhova magával viheti a teleszkópot, ahova csakszeretné.
A teleszkóp az alt-azimut állványnak köszönhetően könnyedén a kívántobjektumra irányítható. Az állvány a függőleges és a vízszintes tengely menténegyaránt elforgatható, így az optikai tubus a kívánt objektumra irányítható –ezt még a gyerekek is könnyedén megoldják. Csaknem fele akkora, mint a legtöbbrefraktortubus. Habár az eszköz súlya kisebb, az optikai képességei nemváltoztak. A klasszikus, alumínium háromlábú állvány a megfigyelő magasságáhozállítható.
Jellemzők:
- Gyermekek és kezdők számára készült teleszkóp
- Rövidített, könnyű optikai tubus
- Kiválóan alkalmasak a Naprendszer bolygóinak, a Holdnak és a földi objektumoknak a tanulmányozására
- Egyszerű alt-azimut állvány
- Az alapkészlet tartozékai max. 120x-os nagyítóerőt biztosítanak
- A készlethez kényelmes hátitáska is tartozik a szállításhoz
A készlet a következőket tartalmazza:
- Levenhuk Skyline Travel 70 teleszkóp
- Állvány
- 5x24 optikai keresőtávcső
- Szemlencse: K10, 1,25’’
- Szemlencse: K20, 1,25’’
- Diagonális tükör
- 3x Barlow-lencse
- Alumínium háromlábú állvány
- Teleszkóp-táska
- Használati útmutató és garancia
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002354 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 45x33x16 cm |
| Szállítási súly | 2.7 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 70 |
| Fókusztávolság, mm | 400 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 140 |
| Rekesznyílás | f/5.71 |
| Határmagnitúdó | 11.33 |
| Szemlencsék | K10 mm (40x), K20 mm (20x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 3x |
| Keresőtávcső | optikai, 5x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 400–1250 |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | rendkívül egyszerű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
| Tok/doboz/táska a készletben | hátizsák |
| Doboz/táska/hátizsáka a készletben | yes |
| Kibővített tartozékkészlet | yes |
A termék várható szállítási ideje 1-2 munkanap. Amennyiben a termék mégsem érhető el beszállítónknál, tájékoztatjuk Önt a várható beérkezési időről. Rendelés leadás előtt a beérkezés pontos idejéről telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_171610003-T320 Karburátor szabályzó rugó Loncin 1P61FC 171610003-T320
S052_IS15968 ISKRA ELEKTROMOS FALCSISZOLÓ ZSIRÁF DS750-225 iS15968
S004_T6BLK BIKEFUN Computer BF Sense6 fekete vezetékes T6BLK
S006_016/2800261/2 Gázbowden Solo 410 rövid utángyártott 016/2800261/2
S018_HA20 BEURER HA 20 Hallásjavító készülék HA20
S003_101816 Golmar Platea 2 Fekete-fehér beltériegység
S006_US-141-168/5CS Tömítés forgattyúsház Briggs Quantum 5db/csomag utángyártott US-141-168/5CS
S006_100076153 Tömítés forgattyúsház Zongshen GB420 100076153
S006_168F.5.1 Indító komplett Kasei QGZ50-15-20 168F.5.1