A Levenhuk Skyline Travel 80 teleszkóp kitűnő első teleszkóp kezdőűrfelfedezőknek, és hűséges társ a városon kívüli csillagászati megfigyeléseksorán. Könnyebb és kisebb, mint a legtöbb refraktor, de éles és kontrasztosképet ad. A teleszkópban található lencsék több rétegű bevonattal vannakellátva; az objektívlencse nagy rekesznyílással rendelkezik, a készletbentalálható tartozékokkal akár 132-szeres nagyítás is elérhető.
Ezzel a teleszkóppal tanulmányozhatja a Holdat és a Naprendszer bolygóit. Anagy teljesítményű optikai elemekkel képes lehet megfigyelni a mélyég fényeségitestjeit – a csillaghalmazokat, különálló galaxisokat és csillagködöket. ALevenhuk Skyline Travel 80 teleszkópot használhatja nagy teljesítményűfigyelőtávcsőként is a készletben található diagonális tükörnek köszönhetően.Ez a tartozék korrigálja a teleszkóp torzított képét, eltávolítja a torzítást.
A Levenhuk Skyline Travel 80 teleszkóp használatának legjobb módja a városonkívüli megfigyelés. A készletben található tárolásra és szállításra szolgálótáskának köszönhetően a teleszkóp könnyen szállítható. A táska elég nagyahhoz, hogy magával vigyen minden szükséges tartozékot – az optikai tubust, atartót, a háromlábú állványt és az optikai tartozékokat. A táskát a vállánvagy a kezében is viheti.
A teleszkóp egy egyszerű alt-azimuth állvánnyal használható, amelyhez nincsszükség semmilyen különleges képzettségre vagy tudásra. Akár egy gyermek vagyegy kamasz is képes használni. Az alumínium háromlábú állvány a kívántmagasságba állítható. Rendelkezik továbbá egy tartozéktartó tálcával is. Azoptikai tubus rendelkezik egy beépített kis iránytűvel, amely lehetővé teszi agyors földi navigálást és az égitestek megkeresését az égen.
Jellemzők:
- Kis és könnyű refraktor teleszkóp tinédzserek és kezdő csillagászok számára
- Megfelelő bolygók, a Hold és földi objektumok megfigyeléséhez
- Tökéletes választás városon kívüli megfigyelésekhez
- Tinédzserek és kezdő csillagászok számára készült
- Egyszerű alt-azimuth állvány
- Nagyítás további tartozékok nélkül: 132x
- Szállításhoz használható táska a készlet része
A készlet a következőket tartalmazza:
- Teleszkóp
- Állvány
- 5x20 optikai keresőtávcső
- Szemlencse: K9, 1,25’’
- Szemlencse: K25, 1,25’’
- Diagonális tükör
- 3x Barlow-lencse
- Alumínium háromlábú állvány
- Teleszkóp-táska
- Használati útmutató és garancia
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002378 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 67x26x14 cm |
| Szállítási súly | 3.81 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 80 |
| Fókusztávolság, mm | 400 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 160 |
| Rekesznyílás | f/5 |
| Határmagnitúdó | 11.62 |
| Szemlencsék | K25 mm (16x), K9 mm (44x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 3x |
| Keresőtávcső | optikai, 5х20 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 560–1200 |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut |
| Kiegészítő | beépített, folyadékos iránytű (az optikai tubuson található) |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | rendkívül egyszerű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
| Tok/doboz/táska a készletben | táska |
| Doboz/táska/hátizsáka a készletben | yes |
| Kibővített tartozékkészlet | yes |
A termék várható szállítási ideje 1-2 munkanap. Amennyiben a termék mégsem érhető el beszállítónknál, tájékoztatjuk Önt a várható beérkezési időről. Rendelés leadás előtt a beérkezés pontos idejéről telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_SLP500.1-1 Tömítés kipufogó Kasei SLP500 SLP500.1-1
S006_FA30/2CS Rezgéscsillapító rugó Husqvarna 40 alsó,, 2db/csomag utángyártott FA30/2CS
S003_107905 ELDES ESIM251 GSM átjelző és távvezérlő ESIM 251
S006_698781-1 Tömítés karburátor úszóházhoz Briggs utángyártott 698781-1
S006_HB33.2.2 Üzemanyagtank sapka Kasei CG520-HB HB33.2.2
S004_46450817018 RITCHEY Külső RI Z-Max Evolution WCS 27,5x2,25 tubeless ready 46450817018
S006_US-18181 Karburátor javítókészlet Zama C1 GND-1, McCulloch US-18181
S003_121455 SARS-CoV-2 antigén gyorsteszt készlet 25 db 121455