A Maksutov-Cassegrain optikai kialakításnak köszönhetően a Levenhuk SkyMatic127 GT MAK egy kompakt, de nagy teljesítményű teleszkóp, amely használhatóbolygók és mélyég-objektumok megfigyeléséhez is. A továbbfejlesztettjellemzőinek és asztrofotózáshoz megfelelő tulajdonságainak köszönhetően ez amodell a tapasztalt felhasználókat érdekelheti leginkább. De emellett ateleszkóp remek értéket képvisel az amatőr csillagászok számára is a beépítettGoTo funkciója miatt.
A GoTo funkció automatikus navigálást nyújt 42 900 égi objektumhoz, ami aztjelenti, hogy neked nem kell tudnod egy adott objektum koordinátáit azéggömbön. A megfigyelni kívánt objektumot kiválaszthatod a kézi vezérlősegítségével; a többit az intelligens teleszkóp elvégzi helyetted. Az azimutállvány a GoTo funkcióval hozzákapcsolható egy számítógéphez (kábelttalálhatsz a készletben), ami lehetővé teszi, hogy a teleszkópot a planetáriumszoftver segítségével vezéreld. A SkyMatic GoTo állvány egy külső 12V-osakkumulátor-csomaggal működtethető.
A GoTo funkció hasznos tapasztalt csillagászok számára is, mivel időttakaríthatnak meg a tényleges megfigyeléshez, ahelyett, hogy a csillagtérképetkellene böngészniük.
A készlet tartalma:
- Levenhuk SkyMatic 127 GT MAK teleszkóp
- Szemlencsék: 10 mm-es és 25 mm-es
- Diagonális prizma
- 2 db Barlow-lencse kameraadapterrel
- Holdszűrő
- Optikai keresőtávcső
- GoTo állvány SynScan AZ rendszerrel
- Háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
- Kézivezérlő
- Elemtartó rekesz
- Csatlakozókábel-készlet
- Szerszámok az összeszereléshez
- Iránytű
- Használati útmutató és élettartamra szóló garancia
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002132 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 43x87x26 cm |
| Szállítási súly | 12 kg |
| Optikai kialakítás | katadioptrikus |
| Optikai rendszer | Maksutov-Cassegrain |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | szabványos |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 127 |
| Fókusztávolság, mm | 1500 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 254 |
| Rekesznyílás | f/11.8 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.1 |
| Határmagnitúdó | 12.5 |
| Szemlencsék | SL 10 mm (150x), SL 25 mm (60x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x, kameraadapterrel |
| Keresőtávcső | optikai, 6x30 |
| Fókusz-állító | 1,25", fogasléces |
| Háromlábú állvány | acél |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 630–1150 |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | objektumkövetés |
| Állvány | alt-azimut |
| Vezérlés típusa | egyenáramú szervomeghajtás |
| Követési sebesség | Nap, hold, sziderikus |
| Pozicionálási pontosság | max. 10 |
| Követési mód | két tengely mentén |
| Rendszerkövetelmények | Windows 95/98/2000/XP/Vista/7/8/10 operációs rendszer; USB adapter számítógéphez való csatlakoztatása soros porton keresztül (RS-232) |
| Navigációs rendszer beállítása | egyetlen fényes csillag, két csillag |
| Objektumkövetés | yes |
| Kézi irányító | SynScan AZ operációs és objektumkövető rendszer |
| Tápellátás | 11—15 V, 1 A egyenáram |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, mélyég-objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Utoljára megtekintett termékek
S006_3WF-2.6.4-1 Permetező levegőcső 3W 3WF-2.6 könyök 3WF-2.6.4-1
S006_271466 Levegőszűrő betét előszűrő Briggs 271466
S006_22-24602-IB84-0000/2CS Karburátor szabályzó rugó MTD P61 22-24602-IB84-0000/2CS