The Bresser MyTime io wall clock shows the time transferred by a time signal as well as inside temperature, outside temperature as well as the relative humidity and the weather trend. The wireless outdoor sensor enables the transmission of the outside temperature up to a distance of 30m (outdoors).
The setting of the time as well as the change to the daylight saving time is done automatically via the DCF time signal (European Central Time). Additionally, the weather wall clock also permanently displays temperature and humidity.
Thanks to the noiseless clockwork with sweeping second hand this clock makes no annoying sounds.
The clock is not suitable for outdoors or in bathrooms.
Features:
- 30cm wall clock for indoors
- Radio controlled clock (self setting; automatic setting of daylight saving time)
- Brushed stainless steel frame
- No annoying sounds
- Inside and outside temperature
- Relative indoor humidity in %
The kit includes:
- 1x weather wall clock (3x AA batteries required, not included)
- 1x outdoor sensor (2x AAA batteries required, not included)
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922031149 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 40x31x4 cm |
| Szállítási súly | 1.3 kg |
| Felhasználás helye | beltéri |
| Típus | óra |
| Beépített funkciók | higrométer, hőmérő, óra |
| Kialakítás | digitális, falra szerelt, vezeték nélküli |
| Használat | otthoni használatra |
| === Elválasztójel === | Higrométer (levegő páratartalma) |
| Mértékegységek | % (RH) |
| === Elválasztójel === | Hőmérő (hőmérséklet) |
| Mértékegységek | °C, °F |
| === Elválasztójel === | Óra (idő/dátum/naptár) |
| Óra | yes |
| Időformátum | 12 órás |
| Automatikus szinkronizáció | DCF (CET) |
| === Elválasztójel === | Általános műszaki jellemzők |
| Képernyő típusa | egyszínű, óra számlapja |
| Rádiójelek frekvenciája, MHz | 433 |
| Rádiójelek hatósugara, m | 50 |
| Tápellátás | 3x AA elem 1,5 V és 2x AAA elem 1,5 V (a készlet nem tartalmazza) |
| Váz | rozsdamentes acél |
| Vázszín | ezüstös, fekete |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
| Szállítási mód | Fizetési mód | Szállítási díj |
|---|---|---|
| GLS futárszolgálat | Barion online fizetés | 2 300 Ft |
| GLS futárszolgálat | Előre utalás | 2 342 Ft |
| GLS futárszolgálat | Utánvét GLS | 2 700 Ft |
| GLS csomagpont | Barion online fizetés | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Előre utalás | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Utánvét GLS | 2 200 Ft |
Utoljára megtekintett termékek
S006_MOG750/R MOG750/R Fűnyíró kés Flymo 460 456mm/16,2mm/5 furatos
S006_MOG1781/R Fűnyíró kés Bosch Rotak 32Li 320mm utángyártott MOG1781/R
S006_75LPX-25R Lánc tekercs 3/8-1.6mm Oregon 75LPX 25ft 410 szem 75LPX-25R
S006_30-473337 Fűnyírótraktor késtartó AL-KO T13-93.7 HD Comfort 30-473337
S006_MOG1808/R Vágótárcsa 2 ágú 2/200/25.4mm, mulcsozó, s type utángyártott MOG1808/R
S006_O-82-026/1 Fűnyíró késtartó csapágyház AYP 44" VÁGÓASZTAL O-82-026/1
S006_MOG507/R MOG507/R Valex EmoT1500 Fűnyíró kés 420mm/20mm 2 furatos
S006_MOG1740/R Fűnyíró kés Stiga 540mm balra forgó utángyártott MOG1740/R
S006_MOG300/R Fűnyíró kés Husqvarna 411mm, mulcsozó utángyártott MOG300/R
S052_DH45MA Hikoki DH45MA Fúró-vésőkalapács 1400W 11,4J - DH45MA